LLQCA251818T150K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
15 µH Semi-Shielded Wirewound Inductor 285 mA 650mOhm 1007 (2518 Metric)
LLQCA251818T150K
DigiKey Part Number
587-LLQCA251818T150KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LLQCA251818T150K
Description
FIXED IND 15UH 285MA 650 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Shielding
Semi-Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
650mOhm
Series
Frequency - Self Resonant
23MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Type
Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
1007 (2518 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1007
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)