JMK212AB7106KG-T
DigiKey Part Number
587-2780-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-2780-1-ND - Cut Tape (CT)
587-2780-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JMK212AB7106KG-T
Description
CAP CER 10UF 6.3V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
JMK212AB7106KG-T Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)