HMR105B7221KV-F | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | HMR105B7221KV-F |
Description | CAP CER 220PF 100V X7R 0402 |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 220 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | HMR105B7221KV-F Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Package / Case 0402 (1005 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.022" (0.55mm) |