X3AEEJNANF-38.400000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Taitien
In Stock: 425
Datasheet
38.4 MHz ±30ppm Crystal 8pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead
X3AEEJNANF-38.400000
DigiKey Part Number
1664-1387-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
X3AEEJNANF-38.400000
Description
CRYSTAL 38.4000MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
38.4 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (1.6x1.2)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.018" (0.45mm)