510LCA100M000CAGR is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
SiTime
SiTime
100 MHz XO (Standard) HCSL Oscillator 1.8V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
510LCA100M000CAGR
DigiKey Part Number
863-510LCA100M000CAGRTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
510LCA100M000CAGR
Description
DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED; SINGL
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
1.8V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
44mA
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-SMD (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)
Output
HCSL
Current - Supply (Disable) (Max)
18mA