510KCBM327680AAG is out of stock and can be placed on backorder.
Datasheet
New at DigiKey
32.768 kHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
510KCBM327680AAG
DigiKey Part Number
863-510KCBM327680AAG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
510KCBM327680AAG
Description
XTAL OSC XO 32.7680KHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
1.8V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
26mA
Supplier Device Package
4-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Current - Supply (Disable) (Max)
18mA