SIT3808ACDDF-33NZ-56.800000Y is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
56.8 MHz VCXO LVCMOS, LVTTL Oscillator 3.3V 6-SMD, No Lead
SIT3808ACDDF-33NZ-56.800000Y
DigiKey Part Number
1473-SIT3808ACDDF-33NZ-56.800000YTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT3808ACDDF-33NZ-56.800000Y
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±10ppm
Mfr
Absolute Pull Range (APR)
±1585ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)
33mA
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Voltage - Supply
3.3V