SIT3808ACBDF-33NZ-56.800000Y is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
56.8 MHz VCXO LVCMOS, LVTTL Oscillator 3.3V 6-SMD, No Lead
SIT3808ACBDF-33NZ-56.800000Y
DigiKey Part Number
1473-SIT3808ACBDF-33NZ-56.800000YTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT3808ACBDF-33NZ-56.800000Y
Description
MEMS OSC XO56.8MHZ SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±10ppm
Mfr
Absolute Pull Range (APR)
±1585ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
33mA
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Output
LVCMOS, LVTTL
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Voltage - Supply
3.3V