SIT3521AI-1C1331SM156.250000S is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
156.25 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 10-VQFN Exposed Pad
SIT3521AI-1C1331SM156.250000S
DigiKey Part Number
1473-SIT3521AI-1C1331SM156.250000STR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT3521AI-1C1331SM156.250000S
Description
MEMS OSC XO 156.25MHZ SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±20ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
93mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
10-VQFN Exposed Pad
Base Resonator
Supplier Device Package
10-QFN (5x3.2)
Type
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
58mA
Output
LVPECL
Base Product Number
Voltage - Supply
3.3V