GZ1608D102TF
DigiKey Part Number
3442-GZ1608D102TFTR-ND - Tape & Reel (TR)
3442-GZ1608D102TFCT-ND - Cut Tape (CT)
3442-GZ1608D102TFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GZ1608D102TF
Description
FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 kOhms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 200mA 600mOhm
Category
Current Rating (Max)
200mA
Manufacturer
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
DC Resistance (DCR) (Max)
600mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Height (Max)
0.037" (0.95mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Impedance @ Frequency
1 kOhms @ 100 MHz