CL32A476KOJNNNE
DigiKey Part Number
1276-3376-2-ND - Tape & Reel (TR)
1276-3376-1-ND - Cut Tape (CT)
1276-3376-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL32A476KOJNNNE
Description
CAP CER 47UF 16V X5R 1210
Detailed Description
47 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
CL32A476KOJNNNE Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)