1210YD476KAT2A
DigiKey Part Number
478-KGM32LR51C476KUTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM32LR51C476KUCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM32LR51C476KUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1210YD476KAT2A
Description
CAP CER 47UF 16V X5R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
1210YD476KAT2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)