CL10C220FB8NNNC is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Würth Elektronik
In Stock: 6,402
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 9,770
Datasheet
Upgrade
KEMET
Upgrade
KYOCERA AVX
22 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
CL10C220FB8NNNC
DigiKey Part Number
1276-2223-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL10C220FB8NNNC
Description
CAP CER 22PF 50V C0G/NP0 0603
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL10C220FB8NNNC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)