CL05A105KA5NQNC is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
TDK
In Stock: 414,799
Datasheet
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
In Stock: 908
TDK
YAGEO
KYOCERA AVX
Cal-Chip Electronics, Inc.
Murata Electronics
Murata Electronics
KYOCERA AVX
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
1 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric)