XLL735161.132800X is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
161.1328 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
XLL735161.132800X
DigiKey Part Number
800-XLL735161.132800XTR-ND - Tape & Reel (TR)
800-XLL735161.132800XCT-ND - Cut Tape (CT)
800-XLL735161.132800XDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XLL735161.132800X
Description
XTAL OSC XO 161.1328MHZ LVDS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
33 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
100mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.057" (1.45mm)