X9315WMIZ-2.7R5419 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Renesas Electronics Corporation
In Stock: 76
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Datasheet
Digital Potentiometer 10k Ohm 1 Circuit 32 Taps Up/Down (U/D, INC, CS) Interface 8-MSOP
X9315WMIZ-2.7R5419
DigiKey Part Number
X9315WMIZ-2.7R5419-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
X9315WMIZ-2.7R5419
Description
IC DIG POT 10K 8-MSOP
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
X9315WMIZ-2.7R5419 Models
Category
Interface
Up/Down (U/D, INC, CS)
Manufacturer
Memory Type
Non-Volatile
Series
Voltage - Supply
2.7V ~ 5.5V
Packaging
Tube
Tolerance
±20%
Part Status
Last Time Buy
Temperature Coefficient (Typ)
±300ppm/°C
DigiKey Programmable
Not Verified
Mounting Type
Surface Mount
Taper
Linear
Supplier Device Package
8-MSOP
Configuration
Potentiometer
Package / Case
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Number of Circuits
1
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C