71V67603S133BQI is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Renesas Electronics Corporation
In Stock: 172
Datasheet
SRAM - Synchronous, SDR Memory IC 9Mbit Parallel 133 MHz 4.2 ns 165-CABGA (13x15)
71V67603S133BQI
DigiKey Part Number
71V67603S133BQI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
71V67603S133BQI
Description
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 165CABGA
Customer Reference
Detailed Description
Clock Frequency
133 MHz
Packaging
Tray
Access Time
4.2 ns
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)