71V65803S150BQG8 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Renesas Electronics Corporation
Similar
In Stock: 0
Datasheet
SRAM - Synchronous, SDR (ZBT) Memory IC 9Mbit Parallel 150 MHz 3.8 ns 165-CABGA (13x15)
71V65803S150BQG8
DigiKey Part Number
71V65803S150BQG8-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
71V65803S150BQG8
Description
IC SRAM 9MBIT PAR 165CABGA
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Clock Frequency
150 MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Access Time
3.8 ns
Part Status
Active
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)