71V65803S133BQG8 is Obsolete and no longer manufactured.
Datasheet
SRAM - Synchronous, SDR (ZBT) Memory IC 9Mbit Parallel 133 MHz 4.2 ns 165-CABGA (13x15)
71V65803S133BQG8
DigiKey Part Number
71V65803S133BQG8-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
71V65803S133BQG8
Description
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 165CABGA
Customer Reference
Detailed Description
Clock Frequency
133 MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)