RPM20-483.3SFW is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
MEAN WELL USA Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Enclosed DC DC Converter 1 Output 3.3V 5.5A 75V Input
RPM20-483.3SFW
DigiKey Part Number
RPM20-483.3SFW-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RPM20-483.3SFW
Description
DC/DC CONVERTER 3.3V 20W
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Output 1
3.3V
Manufacturer
Recom Power
Current - Output (Max)
5.5A
Series
Power (Watts)
20W
Packaging
Bulk
Applications
ITE (Commercial)
Part Status
Active
Mounting Type
Chassis Mount
Type
Enclosed
Size / Dimension
4.92" L x 2.27" W x 0.97" H (125.0mm x 57.6mm x 24.5mm)
Voltage - Input (Min)
18V
Approval Agency
CE
Voltage - Input (Max)
75V