RSF-1962.500-63800-1109-TR
DigiKey Part Number
2151-RSF-1962.500-63800-1109-TR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-RSF-1962.500-63800-1109-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
2151-RSF-1962.500-63800-1109-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSF-1962.500-63800-1109-TR
Description
FILTER SAW 1.9625GHZ 5-SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.9625GHz Frequency Cell Phone RF SAW Filter (Surface Acoustic Wave) 2.7dB 63.8MHz Bandwidth 5-SMD, No Lead
Category
Insertion Loss
2.7dB
Manufacturer
Raltron Electronics
Applications
Cell Phone
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
5-SMD, No Lead
Part Status
Active
Height (Max)
0.026" (0.65mm)
Frequency - Center
1.9625GHz
Size / Dimension
0.043" L x 0.035" W (1.10mm x 0.90mm)
Bandwidth
63.8MHz