RH100-25.000-18-F-2020-X-T-NS1 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 944
Datasheet
Parametric Equivalent
Eaton - Electronics Division
In Stock: 85
Datasheet
Eaton - Electronics Division
In Stock: 200
ECS Inc.
In Stock: 0
Diodes Incorporated
In Stock: 108
EPSON
In Stock: 0
EPSON
25 MHz ±20ppm Crystal 18pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
RH100-25.000-18-F-2020-X-T-NS1
DigiKey Part Number
2151-RH100-25.000-18-F-2020-X-T-NS1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RH100-25.000-18-F-2020-X-T-NS1
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD
Detailed Description
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
25 MHz
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)