ERJ-B1AG910U is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
Image for ERJ-B1AG910U is not available
ERJ-B1AG910U
DigiKey Part Number
10-ERJ-B1AG910UTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-B1AG910U
Description
RES 91 OHM 2% 1W 2010 WIDE
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
91 Ohms ±2% 1W Chip Resistor Wide 2010 (5025 Metric), 1020 Automotive AEC-Q200, Current Sense Thick Film
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Current Sense
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Wide 2010 (5025 Metric), 1020
Resistance
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
Size / Dimension
0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm)
Power (Watts)
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)