CUW Y3SH.B1-FFHC-5J6M-Z262-20-R18-Z-XX is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
ams-OSRAM USA INC.
In Stock: 30,716
Datasheet
Image for CUW Y3SH.B1-FFHC-5J6M-Z262-20-R18-Z-XX is not available
CUW Y3SH.B1-FFHC-5J6M-Z262-20-R18-Z-XX
DigiKey Part Number
475-CUWY3SH.B1-FFHC-5J6M-Z262-20-R18-Z-XXTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
LED WHITE DIFFUSED SMD R/A
Customer Reference
Detailed Description
White LED Indication - Discrete 2.9V 2-SMD, J-Lead
Category
Lens Size
3.20mm x 0.51mm
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.9V
Series
Current - Test
20mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Viewing Angle
120°
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Color
Package / Case
2-SMD, J-Lead
Lens Color
Yellow
Supplier Device Package
Lens Transparency
Diffused
Size / Dimension
3.80mm L x 1.00mm W
Millicandela Rating
Height (Max)
0.60mm