3G3MX2-A2002-V1 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Omron Automation and Safety
In Stock: 0
Datasheet
Variable Frequency Drive 240V 1.6A 200 W Chassis Mount
3G3MX2-A2002-V1
DigiKey Part Number
Z7876-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3G3MX2-A2002-V1
Description
VARI FREQ DRIVE 1.6A 240V LOAD
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
3G3MX2-A2002-V1 Models
Category
Voltage - Load
240V
Manufacturer
Omron Automation and Safety
Current - Output
1.6A
Series
Wattage - Load
200 W
Packaging
Bulk
Voltage - Supply
200 ~ 240VAC
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-10°C ~ 50°C