Image for 3G3MX2-A2002-V2 is not available
3G3MX2-A2002-V2
DigiKey Part Number
236-3G3MX2-A2002-V2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3G3MX2-A2002-V2
Description
VARI FREQ DRIVE 1.6A 240V LOAD
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Variable Frequency Drive 200 ~ 240V 1.6A 200 W Chassis Mount
Category
Number of Motors
1
Manufacturer
Omron Automation and Safety
Voltage - Load
200 ~ 240V
Series
Current - Output
1.6A
Packaging
Bulk
Wattage - Load
200 W
Part Status
Active
Voltage - Supply
200 ~ 240VAC
Mounting Type
Chassis Mount
Operating Temperature
-10°C ~ 50°C