09225SA-24M-AA-00
DigiKey Part Number
P15578-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
09225SA-24M-AA-00
Description
FAN AXIAL 92X25MM 24VDC WIRE
Customer Reference
Detailed Description
Fan Tubeaxial 24VDC Square - 92mm L x 92mm H Ball 48.4 CFM (1.35m³/min) 2 Wire Leads
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
09225SA-24M-AA-00 Models
Category
Power (Watts)
1.56 W
Operating Temperature
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Part Status
Obsolete
Approval Agency
CE, UR, VDE
Voltage - Rated
Weight
0.209 lb (94.8 g)
Size / Dimension
Square - 92mm L x 92mm H
Current Rating (Amps)
0.070A
Width
25.00mm
Voltage Range
12 ~ 27.6VDC
Air Flow
48.4 CFM (1.35m³/min)
Static Pressure
0.154 in H2O (38.4 Pa)
Lifetime @ Temp.
100000 Hrs @ 25°C