09225SA-24M-AA-D0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Same Sky (Formerly CUI Devices)
In Stock: 0
Datasheet
Image for 09225SA-24M-AA-D0 is not available
09225SA-24M-AA-D0
DigiKey Part Number
12-09225SA-24M-AA-D0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
09225SA-24M-AA-D0
Description
FAN AXIAL 92X25MM 24VDC WIRE
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fan Tubeaxial 24VDC Square - 92mm L x 92mm H Ball 45.2 CFM (1.27m³/min) 2 Wire Leads
Category
Features
Auto Restart
Mfr
Noise
29.0dB
Series
Power (Watts)
1.68 W
Part Status
Active
Operating Temperature
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Size / Dimension
Square - 92mm L x 92mm H
Current Rating (Amps)
0.070A
Width
25.00mm
Voltage Range
12 ~ 27.6VDC
Air Flow
45.2 CFM (1.27m³/min)
Static Pressure
0.140 in H2O (34.9 Pa)
Lifetime @ Temp.
40000 Hrs @ 60°C