F310R-12LLC
F310R-12LLC
F310R-12LLC
DigiKey Part Number
563-1127-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F310R-12LLC
Description
FAN AXIAL 30X10MM 12VDC WIRE
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fan Tubeaxial 12VDC Square - 30mm L x 30mm H Sleeve 2.1 CFM (0.059m³/min) 2 Wire Leads
Category
Noise
13.0dB(A)
Mfr
Power (Watts)
300 mW
Series
RPM
Packaging
Bulk
Termination
2 Wire Leads
Part Status
Active
Operating Temperature
14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C)
Voltage - Rated
Weight
0.018 lb (8.16 g)
Size / Dimension
Square - 30mm L x 30mm H
Current Rating (Amps)
0.025A
Width
10.00mm
Voltage Range
10.2 ~ 13.8VDC
Air Flow
2.1 CFM (0.059m³/min)
Material - Frame
Acrylic Butadiene Styrene (ABS), Polybutylene Terephthalate (PBT)
Static Pressure
0.056 in H2O (13.9 Pa)