PESD3V3U1UB,115 is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
Comchip Technology
In Stock: 58,970
Datasheet
Similar
Comchip Technology
In Stock: 218,955
Datasheet
Texas Instruments
onsemi
onsemi
Taiwan Semiconductor Corporation
Semtech Corporation
Clamp Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-523
PESD3V3U1UB,115
DigiKey Part Number
1727-4153-2-ND - Tape & Reel (TR)
1727-4153-1-ND - Cut Tape (CT)
1727-4153-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PESD3V3U1UB,115
Description
TVS DIODE 3.3VWM SOD523
Customer Reference
Detailed Description
Category
Capacitance @ Frequency
2.6pF @ 1MHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TA)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Qualification
AEC-Q101
Surface Mount
Unidirectional Channels
1
Package / Case
SC-79, SOD-523
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3.3V (Max)
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
4.5V