PESD3V3L1UB,115 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PESD3V3L1UB,115 |
Description | TVS DIODE 3.3VWM 11VC SOD523 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 11V Clamp 4.5A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-523 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Power - Peak Pulse 45W |
Mfr | Power Line Protection No |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Capacitance @ Frequency 34pF @ 1MHz |
Part Status Discontinued at DigiKey | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TA) |
Type Zener | Grade Automotive |
Unidirectional Channels 1 | Qualification AEC-Q101 |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 3.3V (Max) | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Breakdown (Min) 5.3V | Package / Case SC-79, SOD-523 |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 11V | Supplier Device Package |
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.5A (8/20µs) | Base Product Number |