BZX84-C5V6,235 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
onsemi
In Stock: 0
Datasheet
Similar
onsemi
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
Diodes Incorporated
Diodes Incorporated
In Stock: 75
Diotec Semiconductor
MCC (Micro Commercial Components)
Zener Diode 5.6 V 250 mW ±5% Surface Mount TO-236AB