BZX84-C36,235 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
onsemi
In Stock: 16,832
Datasheet
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 6,000
Datasheet
Similar
Diodes Incorporated
Diotec Semiconductor
MCC (Micro Commercial Components)
onsemi
Zener Diode 36 V 250 mW ±5% Surface Mount TO-236AB