BZX84-B5V6,215 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
onsemi
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Diotec Semiconductor
In Stock: 0
Datasheet
Similar
MCC (Micro Commercial Components)
Diodes Incorporated
Diodes Incorporated
In Stock: 75
onsemi
Zener Diode 5.6 V 250 mW ±2% Surface Mount TO-236AB