74HCT4851PW-Q100,1 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
STMicroelectronics
In Stock: 2,186
Datasheet
Similar
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
In Stock: 78
Datasheet
In Stock: 7,422
In Stock: 217
onsemi
onsemi
In Stock: 67
1 Circuit IC Switch 8:1 210Ohm 16-TSSOP
74HCT4851PW-Q100,1
DigiKey Part Number
1727-1039-2-ND - Tape & Reel (TR)
1727-1039-1-ND - Cut Tape (CT)
1727-1039-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
74HCT4851PW-Q100,1
Description
IC MUX 8:1 210OHM 16TSSOP
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Switch Time (Ton, Toff) (Max)
25ns, 80ns
Manufacturer
Nexperia USA Inc.
Channel Capacitance (CS(off), CD(off))
10pF
Series
Current - Leakage (IS(off)) (Max)
100nA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Part Status
Active
Grade
Automotive
Multiplexer/Demultiplexer Circuit
8:1
Qualification
AEC-Q100
Number of Circuits
1
Mounting Type
Surface Mount
On-State Resistance (Max)
210Ohm
Package / Case
16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Channel-to-Channel Matching (ΔRon)
2Ohm
Supplier Device Package
16-TSSOP
Voltage - Supply, Single (V+)
4.5V ~ 5.5V