1PS70SB10,115
DigiKey Part Number
1727-1547-2-ND - Tape & Reel (TR)
1727-1547-1-ND - Cut Tape (CT)
1727-1547-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1PS70SB10,115
Description
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA SOT323
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Diode 30 V 200mA Surface Mount SOT-323
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
1PS70SB10,115 Models
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
2 µA @ 25 V
Mfr
Capacitance @ Vr, F
10pF @ 1V, 1MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Grade
Automotive
Part Status
Active
Qualification
AEC-Q101
Technology
Mounting Type
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
30 V
Package / Case
Current - Average Rectified (Io)
200mA
Supplier Device Package
SOT-323
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
800 mV @ 100 mA
Operating Temperature - Junction
150°C (Max)
Speed
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed