CM7V-T1A-LOW-ESR-32.768KHZ-6PF-20-TA-QC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Micro Crystal AG
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Micro Crystal AG
In Stock: 22,000
Datasheet
TXC CORPORATION
TXC CORPORATION
Abracon LLC
Abracon LLC
Citizen Finedevice Co Ltd
32.768 kHz ±20ppm Crystal 6pF 50 kOhms 2-SMD, No Lead
CM7V-T1A-LOW-ESR-32.768KHZ-6PF-20-TA-QC
DigiKey Part Number
2195-CM7VT1ALOWESR32.768KHZ6PF20TAQCTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 6PF SMD
Detailed Description
EDA/CAD Models
CM7V-T1A-LOW-ESR-32.768KHZ-6PF-20-TA-QC Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 kOhms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)
Load Capacitance
6pF