9HT11-32.768KDZB-T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 9HT11-32.768KDZB-T |
Description | CRYSTAL 32.7680KHZ 6PF SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 32.768 kHz ±20ppm Crystal 6pF 90 kOhms 2-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 9HT11-32.768KDZB-T Models |
Category | ESR (Equivalent Series Resistance) 90 kOhms |
Mfr | Operating Mode Fundamental |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Frequency 32.768 kHz | Size / Dimension 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm) |
Frequency Tolerance ±20ppm | Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm) |
Load Capacitance 6pF |