HVG-150-48B
DigiKey Part Number
1866-2815-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HVG-150-48B
Description
LED DVR CCCV ACDC 26.4-48V 3.13A
Detailed Description
3.13A 26.4 ~ 48V Constant Current, Voltage LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HVG-150-48B Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Power (Watts)
150 W
Voltage - Isolation
3.75 kV
Series
Dimming
Analog, PWM
Features
OCP, OTP, OVP, SCP
Ratings
IP67
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Type
Constant Current, Voltage
Efficiency
91.5%
Size / Dimension
8.70" L x 2.68" W x 1.53" H (221.0mm x 68.0mm x 38.8mm)
Voltage - Input (Min)
180VAC
Voltage - Input (Max)
528VAC
Voltage - Output
26.4 ~ 48V
Base Product Number
Current - Output (Max)
3.13A