PB-12N23P-05Q is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
PUI Audio, Inc.
In Stock: 31,899
Datasheet
Similar
Same Sky (Formerly CUI Devices)
In Stock: 775
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 321
Ole Wolff Electronics Inc
In Stock: 21
Buzzers Indicator, Internally Driven Magnetic 5 V 30mA 2.3kHz 85dB @ 5V, 10cm Through Hole PC Pins
PB-12N23P-05Q
PB-12N23P-05Q
PB-12N23P-05Q
DigiKey Part Number
458-1064-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PB-12N23P-05Q
Description
BUZZER MAGNETIC 5V 12MM TH
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Operating Mode
Single Tone
Manufacturer
Mallory Sonalert Products Inc.
Sound Pressure Level (SPL)
85dB @ 5V, 10cm
Series
Current - Supply
30mA
Packaging
Tube
Port Location
Top
Part Status
Active
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Driver Circuitry
Indicator, Internally Driven
Ratings
Washable
Input Type
DC
Mounting Type
Through Hole
Voltage - Rated
5 V
Termination
PC Pins
Voltage Range
4 ~ 7V
Size / Dimension
0.472" Dia (12.00mm)
Frequency
2.3kHz
Height - Seated (Max)
0.354" (9.00mm)