HSA2510RJ
HSA2510RJ
HSA2510RJ
DigiKey Part Number
A102130-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HSA2510RJ
Description
RES CHAS MNT 10 OHM 5% 25W
Detailed Description
10 Ohms ±5% 25W Wirewound Chassis Mount Resistor
EDA/CAD Models
HSA2510RJ Models
Category
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension
1.142" L x 1.102" W (29.00mm x 28.00mm)
Resistance
10 Ohms
Height - Seated (Max)
0.591" (15.00mm)
Tolerance
±5%
Power (Watts)
25W