CXM-22-50-95-54-TC60-F7-3 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
LED Lighting COBs, Engines, Modules Chip On Board (COB) CXM-22 Gen 6 White, Cool Square
CXM-22-50-95-54-TC60-F7-3
DigiKey Part Number
1214-CXM-22-50-95-54-TC60-F7-3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CXM-22-50-95-54-TC60-F7-3
Description
CXM-22-50-95-54-TC60-F7-3
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature - Test
85°C
Manufacturer
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
49.2V
Series
Lumens/Watt @ Current - Test
154 lm/W
Current - Max
3.2A
Part Status
Active
CRI (Color Rendering Index)
95
Color
White, Cool
Size / Dimension
28.00mm L x 28.00mm W
CCT (K)
5000K 3-Step MacAdam Ellipse
Height
1.37mm
Light Emitting Surface (LES)
22.00mm Dia
Luminous Flux @ Current/Temperature
7965lm (Typ)
Current - Test
1.05A