CXM-22-50-95-54-TC50-F6-3 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for CXM-22-50-95-54-TC50-F6-3 is not available
CXM-22-50-95-54-TC50-F6-3
DigiKey Part Number
1214-CXM-22-50-95-54-TC50-F6-3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CXM-22-50-95-54-TC50-F6-3
Description
LUX SERIES COB
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting COBs Engines Modules Chip On Board (COB) CXM-22 Gen5 White, Cool Square
Category
Temperature - Test
85°C
Manufacturer
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
49.6V
Series
Lumens/Watt @ Current - Test
167 lm/W
Current - Max
1.76A
Part Status
Active
CRI (Color Rendering Index)
95
Color
White, Cool
Size / Dimension
28.00mm L x 28.00mm W
CCT (K)
5000K 3-Step MacAdam Ellipse
Height
1.37mm
Light Emitting Surface (LES)
22.00mm Dia
Luminous Flux @ Current/Temperature
8705lm (Typ)
Current - Test
1.05A