TYA3015100M-10 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 209
Datasheet
10 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.1 A 450mOhm Max Nonstandard
TYA3015100M-10
DigiKey Part Number
240-TYA3015100M-10TR-ND - Tape & Reel (TR)
240-TYA3015100M-10CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TYA3015100M-10
Description
FIXED IND 10UH 1.1A 450 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Saturation (Isat)
1.6A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
450mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.065" (1.65mm)