SRN3030HA-100M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRN3030HA-100M |
Description | FIXED IND 10UH 900MA 450 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 900 mA 450mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 450mOhm Max |
Series | Q @ Freq 20 @ 2.52MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Frequency - Self Resonant 25MHz |
Part Status Active | Ratings AEC-Q200 |
Type Drum Core, Wirewound | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Material - Core | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Inductance | Mounting Type Surface Mount |
Tolerance ±20% | Package / Case Nonstandard |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 1.6A | Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm) |