CM7060P701R-10 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CM7060P701R-10 |
Description | CMC 4A 2LN 700 OHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 700 Ohms @ 100 MHz 4A DCR 15mOhm |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CM7060P701R-10 Models |
Category | Current Rating (Max) 4A |
Manufacturer Laird-Signal Integrity Products | DC Resistance (DCR) (Max) 15mOhm |
Series | Voltage Rating - DC 80V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Filter Type Power Line | Size / Dimension 0.276" L x 0.236" W (7.00mm x 6.00mm) |
Number of Lines 2 | Height (Max) 0.150" (3.80mm) |
Impedance @ Frequency 700 Ohms @ 100 MHz | Package / Case Horizontal, 4 PC Pad |