28R0614-100
DigiKey Part Number
240-2772-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
28R0614-100
Description
FERRITE CORE 98 OHM SOLID
Detailed Description
Solid Free Hanging Ferrite Core 98Ohm @ 100MHz ID 0.535" W x 0.028" H (13.60mm x 0.70mm) OD 0.614" W x 0.110" H (15.60mm x 2.80mm) Length 0.472" (12.00mm)
EDA/CAD Models
28R0614-100 Models
Category
Impedance @ Frequency
98Ohm @ 100MHz
Inner Dimension
0.535" W x 0.028" H (13.60mm x 0.70mm)
Outer Dimension
0.614" W x 0.110" H (15.60mm x 2.80mm)
Length
0.472" (12.00mm)