MR045C103KAA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Similar
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Similar
10000 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
MR045C103KAA
DigiKey Part Number
MR045C103KAA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MR045C103KAA
Description
CAP CER 10000PF 50V X7R RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)