1206ZC475KAT4A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 5,957
Datasheet
Direct
YAGEO
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
Würth Elektronik
4.7 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
1206ZC475KAT4A
DigiKey Part Number
478-KGM31HR71A475KLTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1206ZC475KAT4A
Description
CAP CER 4.7UF 10V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
1206ZC475KAT4A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Part Status
Active
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.075" (1.90mm)