RK73B2ERTTD9R1J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
9.1 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
RK73B2ERTTD9R1J
DigiKey Part Number
2019-RK73B2ERTTD9R1JTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-RK73B2ERTTD9R1JCT-ND - Cut Tape (CT)
2019-RK73B2ERTTD9R1JDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RK73B2ERTTD9R1J
Description
RES 9.1 OHM 5% 1/2W 1210
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RK73B2ERTTD9R1J Models
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.102" W (3.20mm x 2.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)